Naudinga informacija

IP apsaugos klasė. IP ir IK standartai. Ką reiškia IP44, IP65, IP66 ar IK10 ?

Renkantis šviestuvą, svarbi ne tik šviestuvo išvaizda, bet ir jo atitikimas aplinkos sąlygoms, kuriose jis bus naudojamas. Jeigu šviestuvas skirtas gyvenamosioms zonoms apšviesti, pvz. koridorius, svetainė, miegamasis ar pan., užtenka šviestuvų, kurių klasė – IP20. Šviestuvams, kurie bus drėgnose patalpose, taikomi aukštesni reikalavimai – IP44 ar aukštesnės klasės. Lauko šviestuvai, skirti fasadų, parkų, gatvių ar kiemo apšvietimui, gali būti IP65, IP66, IP67. Jeigu šviestuvai turi būti antivandaliniai, atsparūs mechaniniam poveikiui – svarbu atkreipti dėmesį į šviestuvo IK klasę.

 

IP klasė (Ingress Protection)

Šviestuvo apsaugos laipsnis, nurodantis jo atsparumą įvairiems išoriniams veiksniams. IP standarto žymėjimą sudaro raidės IP ir du skaitmenys, kurie nurodo elektros įrenginio mechaninės apsaugos ir apsaugos nuo drėgmės klasę.

1-asis skaitmuo – apsauga nuo išorinių kietųjų kūnų kontakto ir pavojingų dalių patekimo į vidų.

2-asis skaitmuo – apsauga nuo skysčių prasiskverbimo.

 

Pirmasis skaitmuo Reikšmė Paaiškinimas
0 Nėra apsaugos

1 Apsauga nuo didelių svetimkūnių Apsauga nuo atsitiktinio didelio ploto tiesioginio kontakto su aktyviomis arba vidinėmis judančiomis dalimis (pvz.: rankos kontaktas). Prietaiso apsauga nuo didesnio nei 50 mm skersmens kietos būsenos svetimkūnio patekimo į vidų.
2 Apsauga nuo vidutinio dydžio svetimkūnių Apsauga nuo piršto kontakto su aktyviomis arba vidinėmis judančiomis dalimis. Prietaiso apsauga nuo didesnio nei 12 mm skersmens kietos būsenos svetimkūnio patekimo į vidų.
3 Apsauga nuo mažų svetimkūnių Apsauga nuo kontakto su aktyviomis arba vidinėmis judančiomis dalimis su įrankiais, laidais arba panašiais svetimkūniais, storesniais nei 2,5 mm. Prietaiso apsauga nuo didesnio nei 2,5 mm skersmens kietos būsenos svetimkūnio patekimo į vidų.
4 Apsauga nuo labai mažų svetimkūnių Apsauga nuo kontakto su aktyviomis arba vidinėmis judančiomis dalimis su įrankiais, laidais arba panašiais svetimkūniais, storesniais nei 1 mm.
5 Apsauga nuo dulkių nuosėdų Visiška apsauga nuo kontakto su įtampą tiekiančiomis arba vidinėmis judančiomis dalimis. Prietaiso apsauga nuo kenksmingų dulkių nuosėdų. Nėra visiškai apsaugota nuo visiško dulkių patekimo į vidų, tačiau į vidų negali patekti toks dulkių kiekis, kuris pablogintų prietaiso veikimą.
6 Apsauga nuo dulkių patekimo į vidų Visiška apsauga nuo kontakto su įtampą tiekiančiomis arba vidinėmis judančiomis dalimis. Prietaiso apsauga nuo dulkių patekimo į vidų.

 

Antrasis skaitmuo Reikšmė Paaiškinimas
0 Nėra apsaugos

1 Apsauga nuo vandens, krentančio vertikaliai Vertikaliai krentantys vandens lašai negali padaryti jokio kenksmingo poveikio.
2 Apsauga nuo vandens, krentančo iki 15 laipsnių kampu. Vandens lašai, krentantys vertikaliai bet kokiu kampu iki 15 laipsnių, negali padaryti jokio kenksmingo poveikio.
3 Apsauga nuo purškiamo vandens Vandens lašai, kentantys vertikaliai bet kokiu kampu iki 60 laipsnių, negali padaryti jokio kenksmingo poveikio.
4 Apsauga nuo vandens purslų Vanduo, taškomas į prietaisą iš visų krypčių, negali padaryti jokio kenksmingo poveikio.
5 Apsauga nuo vandens Vandens čiurkšlė, purškiama į prietaisą iš visų pusių, negali padaryti jokio kenksmingo poveikio.
6 Apsauga nuo užtvinimo Laikinai užtvindžius šviestuvą, kaip audringoje jūroje, joks kenksmingas vandens kiekis negali patekti į prietaisą.
7 Apsauga pamerkus į vandenį Jei prietaisas yra pamerktas į vandenį (150mm -1000mm), apibrėžtomis slėgio ir laiko sąlygomis, joks kenksmingas vandens kiekis negali patekti į prietaisą.
8 Apsauga panardinus į vandenį Jei prietaisas yra panardintas į vandenį, esant nustatytoms ypatingoms sąlygoms, joks kenksmingas vandens kiekis negali patekti į prietaisą.

 

IK klasė (Impact Protection)

Atsparumas smūgiams. Tai yra tarptautinė skaitmeninė elektrinių įrenginių gaubtų apsaugos nuo išorinio mechaninio poveikio laipsnių klasifikacija. Tai yra priemonė, leidžianti nustatyti gaubto pajėgumą apsaugoti jo turinį nuo išorinio poveikio. Mechaninės apsaugos laipsnis yra nustatomas kodu, kurį sudaro raidės IK ir du skaitmenys:

 

IK numeris Energija Atitinkamas smūgis
00 Neapsaugotas Nėra bandymų
01 Smūgio energija: 0,150 džiaulių Atsparus smūgiui, kurį sukelia 200 gramų sveriantis daiktas, paleistas iš 5,6 cm aukščio.
02 Smūgio energija: 0,200 džiaulių Atsparus smūgiui, kurį sukelia 200 gramų sveriantis daiktas, paleistas iš 8 cm aukščio.
03 Smūgio energija: 0,350 džiaulių Atsparus smūgiui, kurį sukelia 200 gramų sveriantis daiktas, paleistas iš 14 cm aukščio.
04 Smūgio energija: 0,500 džiaulių Atsparus smūgiui, kurį sukelia 200 gramų sveriantis daiktas, paleistas iš 20 cm aukščio.
05 Smūgio energija: 0,700 džiaulių Atsparus smūgiui, kurį sukelia 200 gramų sveriantis daiktas, paleistas iš 28 cm aukščio.
06 Smūgio energija: 1,00 džiaulis Atsparus smūgiui, kurį sukelia 500 gramų sveriantis daiktas, paleistas iš 20 cm aukščio.
07 Smūgio energija: 2,00 džiauliai Atsparus smūgiui, kurį sukelia 500 gramų sveriantis daiktas, paleistas iš 40cm aukščio.
08 Smūgio energija: 5,00 džiauliai Atsparus smūgiui, kurį sukelia 1,7 kg sveriantis daiktas, paleistas iš 30 cm aukščio.
09 Smūgio energija: 10,00 džiaulių Atsparus smūgiui, kurį sukelia 5 kg sveriantis daiktas, paleistas iš 20 cm aukščio.
10 Smūgio energija: 20,00 džiaulių Atsparus smūgiui, kurį sukelia 5 kg sveriantis daiktas, paleistas iš 40 cm aukščio.

 

Mes galime Jums pasiūlyti įvairių IP standartų šviestuvų: IP20, IP23, IP40, IP41, IP42IP43, IP44, IP54, IP55, IP65, IP66, IP67, IP68. 

Taip pat atsparių smūgiams, antivandalinių šviestuvų, atitinkančių IK10.